ENGLISH

מה תפקיד האשה בזוגיות?

תכונות האופי לפי השם   מהו יעודך?   תחזית שנה אישית   תחזית חודש אישי   תחזית יום אישי   משמעות יום הלידה   מה היית בגלגול הקודם   מי אתה באהבה ?   האות ראשונה בשמך ומשמעותה   התאמה זוגית

הגבר והאשה מהותם כמו השמש והירח- הגבר הוא שמש – שמקרין ונותן מאורו לירח והירח מקבל ומחזיר אור אין לו את האור שלו. כלומר האשה היא מעין המקבלת ועם מה שהיא מקבלת היא מחזירה. לפי היהדות נאשה היא העיקר בבית- - עקרת הבית והגבר הוא-" שר החוץ" הוא מחליט לאן להוביל את הזוגיות אך חייב להבין שהיא החצי השני שלו- וכדאי יהיה להתייעץ ולהקשיב למה שיש לה להגיד.

מה תפקיד האשה בזוגיות?

האם היא מקבלת הכל ? או גם צריכה לתת?

על הזוגיות

הגבר והאשה מהותם כמו השמש והירח- הגבר הוא שמש – שמקרין ונותן מאורו לירח והירח מקבל ומחזיר אור אין לו את האור שלו. כלומר האשה היא מעין המקבלת ועם מה שהיא מקבלת היא מחזירה.

לפי היהדות נאשה היא העיקר בבית- - עקרת הבית והגבר הוא-" שר  החוץ" הוא מחליט לאן להוביל את הזוגיות אך חייב להבין שהיא החצי השני שלו-  וכדאי יהיה להתייעץ ולהקשיב למה שיש לה להגיד.

על פי הקבלה האשה היא בספירת בינה. האישה קיבלה "בינה יתרה" לגבר החכמה.  ובינה משמעותה גם אמא. יש לה שני תפקידים גם להיות אשה ולקבל מהגבר שלה וגם להיות אמא. מתי האשה שמחה? כשהיא רואה שהילדים שמחים ומסתדרים אחד עם השני,

הפולניות שמחות לראות שהילדים אוהבים את האוכל שלה... J סתם... חשוב לה שכולם יהנו מהאוכל- אך חשוב לה ללב- מילה טובה, הקשבה.

איך אשה בונה?

ספירת בינה- בינה מהמילה בונה בית, וגם מהמילה בנים. – רואה את כל הפרטים שמה לב מה קורה לילדים גם אם היא בעבודה.

הבעיה היום שנשים נהיו גם עובדות ומה שמוטל על הנשים הוא הרבה יותר ממה שהיה פעם רק  עקרת הבית, וזה קשה, לכן הן מבקשות קצת מהבעל שיעזור יותר כשהוא בא הבייתה.

אשה בונה וגם הורסת, היא צריכה לעשות את רצון בעלה, לתת לו להרגיש מלך, ולהעריץ אותו. אם היא תעריך את מה שבא ממנו הוא ימשיך ויתן.

איך אשה הורסת?

יש סכנה להרוס בדרך. שאשה חושבת שהוא צריך לתת בדרך שהיא רוצה, ואז היא מנסה להוביל את המערכת וזה הורס את כל הרצון הטוב שלו לתת,  לכן היא אמורה פשוט להתעסק יותר בתכנים הפנימיים ולהשאיר לו לתת לפי מה שהוא יודע כראות עיניו- וגם לעודד אותו ולכבד אותו. להראות לו שמה שבא ממנו היא אוהבת.

אין ספק שהאשה, חדה יותר יעילה יותר , חזקה יותר מגבר בהרבה מאד מובנים וגם מאריכה שנים  יותר מהגבר.

אם עשה משהו בשבילה שתעריך ותגיד תודה רבה ואז יעשה עוד ועוד. בדרך שלו, כן. ללמד אותו האשה צריכה מה טוב בשבילה. ומה שטוב לה טוב לו. כי הוא חלק ממנה.

אבא נקרא "חש" והאמא " מל". הגבר חש דברים והאשה מדברת מלשון מילה, והגבר חשב  יחד- "חשמל"- זורם החשמל... לאשה נתנו 90 % מיכולת הדיבור כדי שתדבר עם הילדים בעיקר- אך גם עם בעלה , רוב הגברים לא מדברים מספיק, אך אם הוא מקשיב לה אז זה טוב.

ברעיון היכולת שלו להקשיב הוא מאזן את מצבי הרוח של האשה, אשה זקוקה לכך לשקט הנפשי שלה.

האשה היא גם הנחש וגם התפוח

- או יש בה את הטוב והרע. מה זה הרע? "הרצון לקבל לעצמי בלבד" הרצון לקבל התחיל עוד בהתחלה של שהגבר רצה לתת לכן היא קודם מקבלת ואחר כך נותנת, ועצם התחלה זו, התעורר הרצון לקבל וכאן יוצא שיש בה רע. אך תמיד הטוב שלוט בסופו של דבר.

חז"ל ניסו לסמור על הנשים כי "דעתן קלה" ומתפתות לקבל, אז, המליצו על צניעות, ולהיות בבית, כדי שלא יסכנו עצמן . הכוונה שדעתן גמישה וניתן לשכנע אותן- יכולות לשנות דעה יותר מדברים.

אשה באה לעולם כבר "מתוקנת" "ברוך שעשני כרצונו" אומרת בתפילה, כלומר היא כבר מושלמת, ומסתגלת למה שנועדה.

היא מסוגלת לקבל מבעלה גרעין ולהפוך אותו לעץ מניב פירות, כלומר האשה לוקחת מבחוץ פנימה ומיצרת, אומנית, ומפתחת את מה שנותן לה הגבר,. מהרב קוק.

האם אשה חזקה הורסת?

אשה חזקה אינה צריכה להמעיט מעצמה או להקטין עצמה. היא צריכה ללמד את הגבר- להצמיח אותו בתודה, הערצה, וכבוד, לגדל אותו כמו ילד. ולהזהר לא לחליט מה הוא צריך להיות או לעשות- ולסרס אותו ככה היא לוקחת ממנו את הצד הגברי.

יש עוד דבר- אין לשכוח שהאישה יותר עדינה, לכן במקורות לא מאשרים לאשה להיות עדה במשפט כי זה מקום לא נעים ומקום מחוספס וכואב.  לשמור על עדינותה .

ליה לואיס 050-4882889

אימייל: lealewis3@gmail.com

לעוד מאמרים ולהרשם לקבל אותם חינם

לחצו על : www.lialewis.co.il

תודה רבה לרבנים: שרון משה, וזמיר כהן.


תגובות למאמר

הוסף תגובה

שם:
אימייל:
נושא התגובה:
תגובה:

תגובות למאמר

תודה לכם על המאמר הנ"ל חיזקתם אותי מאוד
פלוני 23:50:43  29-09-2015

מרתק

יפה
פולינה 21:07:17  07-03-2015

שק לי בעכוז הימני משמאל.

הינני מדגישה את דעתי הלא יציבה אך מענינת כמו תותים אדמדמים בערב סגרירי. תודה וצפרא טבא.
שחרה 13:35:39  05-01-2015