ENGLISH

מה תפקיד הגבר בזוגיות?

תכונות האופי לפי השם   מהו יעודך?   תחזית שנה אישית   תחזית חודש אישי   תחזית יום אישי   משמעות יום הלידה   מה היית בגלגול הקודם   מי אתה באהבה ?   האות ראשונה בשמך ומשמעותה   התאמה זוגית

זוגיות.. הנושא הרגיש למה בכלל זוגיות? למה להתחתן? שאלת השאלות....מה אומרים בקבלה.... "לא טוב היות האדם לבדו", 2- הפעם - מה תפקיד הגבר....? הצד הגברי הוא בקבלה – בעץ החיים- ספירת חכמה. חכמה מצויינת במקורות במשפט: " איזהו החכם הרואה את הנולד?"

זוגיות.. הנושא הרגיש למה בכלל זוגיות? למה להתחתן? שאלת השאלות....מה אומרים בקבלה....

"לא טוב היות האדם לבדו",

2- הפעם -  מה תפקיד הגבר....?

הצד הגברי הוא בקבלה – בעץ החיים- ספירת חכמה.

חכמה מצויינת במקורות במשפט: " איזהו החכם הרואה את הנולד?" חכמה זה לא שכל ,תואר 2, או ידיעת האינציקלופדיה, חכם יכול לצפות את תוצאות מעשיו ודיבורו, כלומר- מה ההשלכות החוצה למה שהוא אומר או עושה. כמו שזורקים אבן למים ויש עיגולים על עיגולים לאן הם יגיעו? מי שיכול לצפות זאת הוא חכם, יש להבין את תוצאות המהלכים שלנו הם משפיעים החוצה ומגיעים רחוק יותר ממה שאנו מסוגלים להבין . וכאן מגיע תפקידו של הגבר.

עליו לכוון את מרצו אל האישה את אונו , את עיניו, את כספו, לחצי השני שלו, כי משם תצמח היכולת שלו להשפיע לעולם ולשמוח. מהחכמה – תחילת החיים - הזרע..... יש המון  זרעים, הרבה נסיונות, אנו מנסים לזרוע וכמה יוצאים? זה הטבע לפעמים מצליח מיד, אך יכולים לשפוך הרבה זרעים לבטלה על שאחד טוב צומח.  יש להבין שהכל לטובה וצריך לברך על כך.

חכם = חיים, בגן העדן היה עץ החיים = לגבר.

תכונה גברית היא לראות החוצה מה קורה, להבין את טבע החיים- לא להקשיב למה שבחוץ ולהביא את זה פנימה,. כך יכול להרגיע ולאזן, לדוגמא- אישה לפעמים בוכה סתם כך, ללא סיבה, הגבר לא צריך להעלב שזה בגללו, או לבכות איתה- אלה להרגיע – מתוך זה שהוא מבין שככה זה וזה עובר .

"איזהו גבר בכובש את יצרו?" זה מה שעושה את הגבר גברי יותר ונערץ ע"י האישה.

והאישה? היא רואה את הפרטים הקטנים- היא המבינה, על כך ארחיב יותר במאמר הבא.

אז מה אמרנו תפקיד הגבר?

המהות שלו  היא שהוא חצי בלי האישה, חצי שמח חצי ברכה, חצי בהכל.

הגבר לא רואה שהבית לא נקי, או היא לא "הורידה שיער", הוא רואה את המסגרת הכללית כל השאר משאיר לאישה, ובאמת  מה תפקידו......?

ביהדות תפקידו, להבישה, לכלכל, לדאוג לעונת, לדאוג לאזן,  לכבד, לעבוד, ולכסות.... (גג).

אין פלא שהגבר פוחד להתחייב, אז למה להתחתן?

כשגבר "מייבש" את האישה היא מתחילה לא להעריך אותו,  ואז החיים שלו מתייבשים והולכת לו שמחה החיים. ואם לא יתן לה- ... יקחו לו את זה בכוח. ואז נשמע אותו ממלמל, " לקחו לי, שתו לי , אכלו לי".

סיבה למחשבה ולעבודה אישית- גבר = להתגבר על קטנות, זה תפקיד האישה.

גבר שרוצה לשמוח ולהצליח צריך להוריד את – הצד הנקבי שבו- ואז האישה תעריך אותו יותר. אהבת של אישה בנויה על הערצה, אם הוא יתנהג כאישה היא לו תראה בו גדול.-

נכון האישה יכולה לעזור לתמוך ללמד אותו כמו ילד מה טוב ולחזק אותו,  נשים רוצות חבר חזק כמו סלע , להישען עליו, גם כשהן חזקות אחרת תראה איך היא יורדת עליו, והוא ילך לשים את הרדיו באוטו ולא יקשיב לה.

לאזן – גבר צריך לאזן את ההשפעות החיצוניות שמגיעות פנימה, " אמא שלך כועסת עלי?! אז מה... אז מה,,, לאזן ולקחת בפרופורציה דברים.

99 מהבעיות בזוגיות נובעות מכך שהגבר מונע מהאישה .... וכך היא נשארת חסרה.

ליה לואיס- 050-4882889

אימייל" lealewis3@gmail.com

למאמרים קודמים: www.lialewis.co.il

תודה לרב משה שרון, לרב יצחק פנגר ולמרכז למודעות.


תגובות למאמר

הוסף תגובה

שם:
אימייל:
נושא התגובה:
תגובה:

תגובות למאמר