ENGLISH

על חגי תשרי- וחג סוכות? מהקבלה

תכונות האופי לפי השם   מהו יעודך?   תחזית שנה אישית   תחזית חודש אישי   תחזית יום אישי   משמעות יום הלידה   מה היית בגלגול הקודם   מי אתה באהבה ?   האות ראשונה בשמך ומשמעותה   התאמה זוגית

חגי תשרי עוברים ב-22 יום- שואלים למה? והתשובה מקבילה ל- 22 אותיות הא'-ב' בם נבנתה השפה והתקשורת שלנו העולם.. כך נברא העולם. בא' בתשרי "בראשית" נהפוך את האותיות ונקבל- "א' בתשרי". יום הריונו של העולם. האדם הראשון נברא וכבר חטא באותו היום.

על חגי תשרי- וחג סוכות? בשביל מה כל הטכסים האלה?

למה לשבת בסוכה? מה משמעות 4 המינים-? והפעם לעומק לפי הקבלה.

חגי תשרי עוברים ב-22 יום- שואלים למה? והתשובה מקבילה ל- 22 אותיות הא'-ב' בם נבנתה השפה והתקשורת שלנו העולם.. כך נברא העולם. בא' בתשרי  "בראשית" נהפוך את האותיות ונקבל- "א' בתשרי". יום הריונו של העולם. האדם הראשון נברא וכבר חטא באותו היום.

לכן כל שנה העולם מתחיל כדי שלנו תהיה הזדמנות להתחיל מחדש. להוריד, עלבונות, רגשות אשם , כעסים וקשיים. מאתחלים מחדש את המחשב. זו הזדמנות נפלאה בחגים אילו לנקות מכל הוירוסים. ולשדרג את עצמינו. להשליך את החטאים למקווה מים זורמים או ים, פשוט מוותרים על זה. זה לוקח 22 יום- כי אי אפשר ביום אחד. בתקופה זו אנחנו לא מבינים מה קורה או לא יודעים מי אנחנו כי יש פה תהליך. כמו בית באמצע שיפוץ. מפרקים משפצים ובונים מחדש.

10 ימים ראשונים "שמאלו תחת לראשי" – קו שמאל-= הרצון לקבל שצריך לזכך מרצונות לא נקיים.10 ימים שמקבילים ל-10 הספירות. 10 ימים נוספים מיום הכיפורים , קו ימין " וימינו תחבקני" = לכוח טיהור  כי זורקים עלינו מים טהורים כמו נולדים מחדש. אלה 10 ימי דין.כאן נכנס כל האור הפנימי= כלומר כל מה שהשגנו בשנה האחרונה, זו האנרגיה לפרנסה, חיות, ובריאות ושמחה –אחרי שטיהרנו את הפנים. הטענת הבטריה לשנה הקרובה. ועוד יומיים אחרוני של שימחת תורה והוענה רבה.והכניסה של אורות פנימיים באה מעבודה מוקדמת לכן אין מה לעשות בימים אילו.

בערב סוכות בירח המלא – מגיעים האורות המקיפים את האדם. אור מקיף = שאיפות לשנה הקרובה, רצונות, אנרגיה עתידית. זה הלחץ המקיף אותנו- לעשות לזוז וגם מגן עלינו מסכנות. זו ההשראה והחזון ליצור ולהגיע להישגים.

אז בסוכות -- מה קורה ? מה עושים כדי לשפר את הגורל?

יש פה תהליך של סוכה שהיא כעין "גנרטור שמטעין את הרצונות שלנו וגורם למינוף ואנרגיה ליצור את שאיפותינו לממש את תקוותינו לשנה החדשה. לכן 7 ימים טוב לשבת בסוכה. וכל פעולה בסוכה מושכת עוד אור מקיף. פעולות של חסד אף הן מושכות, ולכן מזמינים אורחים. הסכך הוא פילטר שמזכך את האור. סכך בגימטריה = 100. מאה תקיעות בשופר- להכין את ה"צנרת" לבוא האור המקיף.הלולב והאתרוג- כוח לעבודה ויצירה, מושכים את הרובד  הלולב- כמו חוט השידרה והאתרוג הרחם. הדס וערבה קשורות לגשמים ונגד לחצים אז 2 ענפי ערבה מקבילים לרגליים לכן מטופפים איתם על הארץ..

ליל השביעי של סוכות= "ליל החותם" חותמים סופית את הנספחים. אפשר להוסיף נספחים למה שנקבע ביום הכיפורים. להוסיף מכתב לגורלינו ולחתום שנית ב"הושענה רבה" . ששופכים מים ושמחים השמחת בית השואבה. ורצוי להיות ערים כל הלילה. ומושכים עוד אור של תיקון "קרת" חיבור לאור עליון של הנשמה.בבוקר מנענעים עם הלולב,ומשלימים 7 הקפות עם התורה.משלימים את קריאת התורה בשמחת תורה . מגלגלים את התורה ו... חוזרים ל"בארשית". הסרט החדש יוצא לדרך. אומרים את תפילת הגשם כדי שהכל יתגשם. אמן.....

ליה לואיס  ליעוץ אישי 03-5220343

אימייל: lealewis3@gmail.com

לעוד מאמרים מוזמנים לאתר: www.lialewis.co.il.

תודה לרב שאול יודקביץ

 


תגובות למאמר

הוסף תגובה

שם:
אימייל:
נושא התגובה:
תגובה:

תגובות למאמר