ENGLISH

בראי הקבלה- עשרת הדיברות

תכונות האופי לפי השם   מהו יעודך?   תחזית שנה אישית   תחזית חודש אישי   תחזית יום אישי   משמעות יום הלידה   מה היית בגלגול הקודם   מי אתה באהבה ?   האות ראשונה בשמך ומשמעותה   התאמה זוגית

לא תחמוד. לא לא תקנא למרות שהקנאה כלולה בתחמוד. הכוונה לא תפזר את הדעת. צריך להיות עם כוונה ברורה ולא להתפזר במשאבים. כמו ילד ולהגיד "בא לי" "בא לי על האוטו הזה", "בא לי על האישה הזו", לא תחמוד זה לא להתפזר

על עשרת הדיברות עפ"י הקבלה

10- לא תחמוד.

לא לא תקנא למרות שהקנאה כלולה בתחמוד. הכוונה לא תפזר את הדעת. צריך להיות עם כוונה ברורה ולא להתפזר במשאבים. כמו ילד ולהגיד "בא לי" "בא לי על האוטו הזה", "בא לי על האישה הזו", לא תחמוד זה לא להתפזר. יש לזה השלכות. ואין מי שיגיד לך לא, רק אתה לבדך בתוך הנפש הבוגרת צריך לשים לך את המטרה ולהתרכז בה. זהו התבגרנו.

9- לא תענה ריעך עד שקר

שקר זו לא רק נוכלות, אמת יש רק אחת- היא לא רק שלך או שלי היא של האין סוף. האין סופי הוא האמת. באנו להיות כאן במלבוש של אדם שיש חיצוניות ויש פנימיות , יחד אנחנו שלמים.איך עוזרים אחד לשני, איך תא משכפל תא, איך הוא זוכר את תפקידו? יש אגו ששולט- משהו חושב שהוא יכול לרפא סרטן? רק למעלה יכול. כמו שיכול לברוא תא שיודע למה הוא בא- תא של ריאות תא של הלב, כשהאדם לא מתעניין במהות, אז מתעסק עם השקר. יש אמת שלא משתנה ואפשר וצריך להיסתכרן איתה. רצוי לא לשקר. לא להסתיר לא להשמיט, קולטים שיש פה יותר והאמינות הולכת. גם לומר את האמת בפרצוף – זו סוג של בוטות. לא אמת. אך לזכור היות תוכו כברו. צריך להישמר. גם הגזמות מיותרות. אז רצוי לא לחיות בפנטזיה.ויש גם את מידת האמת. להימנע מלהגיד – זה לא שקר. "לא רוצה לדבר על זה" יפה לומר כדי לא לפגוע במשהו. אך בלי מניפולציה. צריך הרבה שתיקה להיצמד לעובדות ובתמצית. להגיד לא יודע- ולא להמציא גם חשוב. העיקר השקר נמצא בזוגיות....אם אדם כנה – יש הרגשת ביטחון.

8- לא תגנוב

מעצם המחשבה שאני מוזנח, וחסר לי האדם גונב. אך אולי שכחנו שיש השגחה פרטית. כל אחד כל הזמן בהשגחה. לא חסר כלום. גם לא לגנוב את הדעת, גם לא לקחת עט בלי לבקש. אסור. אנו נולדנו עירומים, וקיבלנו הכל- אוכל, בגדים,השכלה, אהבה. לכל אחד יש את המסע שלו. אין להתערב במסע של אחרים. או דעות של אחרים, רכוש של אחרים .יש השגחה פרטית ב וו ד א ו ת ולא לדאוג. גם לא להשוות אחד לשני- חבר ישן לחבר חדש. אין אחד כמו השני. זה מראה על חוסר באמונה בחלוקת השפע. גם לא "תביא לי שיחת טלפון" זה גזל. גם לא לקטוף תפוז בפרדס של השכן. לא לדחוף ולא לאנוס. תמיד אפשר לבקש עזרה. גם לא להעיר אדם משינה, זהו גזל. לא חסר לך שום דבר. ניתן להשאיל אם נתקעים.

7- לא תנאף

נאמנות היא חשובה. בגידה היא גם בגידה במקום עבודה או מדינה, או קהילה, לא רק לבן בת הזוג. זוגיות היא ערך חשוב לא לספר לחברות, לא לשתף, אסור לצאת ממנה ולספר. זה עניין של אהבה, האחר בנשמה שלך אז לא לפגוע.הנאמנות של בין אדם לאדם יותר חשובה מאשר בן אדם למקום. – להרים פסולת שהשכן זרק לחצר שלי.- כן ההרגיש אחריות לכל. יש לכבד ולירא מאנשים. ואם לא נדע איך לא לנאוף איך נהיה נאמנים לעצמנו ולבורא? באהבה- אז רואים את הקושי לא לנאוף כשהכל טוב אז קל, אך האדם נמדד בכישלונות, וכחש וחלילה יש תאונה והאדם נהיה נכה זהו? צריך לקחת אחריות על האהבה. ולנהיות נאמן.

 

6- לא תרצח-

הזילזול בחיים שעל פני האדמה, גם לשון הרע גורמת לחטא ומייצרת מציאות. אסור להגיד על משהו " שהוא קמצן" או הלוואי שימות", זהו תדר משכנע ויכול לגרום לרצח. "רצח אופי" האדם שאתה אומר לו ישתכנע ויפעל לפי זה. אסור להקפיד על משהו יותר מדי, כך אתה מייצר אותו ומזין אותו. חשוב להתמקד בטוב ולראות את הטוב במציאות ולא ברע. הפוקוס של תשומת הלב שתהייה על הטוב.

 

5-כבד את אביך ואת אימך-

ההורים הם הצינורות להתגשמות לשפע , שפע של חכמה ובינה. כשהורה מקפיד על ילדו שלו הוא חוסם אותו ויכול לחסום לו את הזוגיות. אם הלב רע- הוא חוסם. הורים גורמים לשפע. להישמר מזה. יש גבול שלא עוברים עם ההורים. אתה לבוש טוב ומהודר אך הלב שלך לא שם. צריך לב שמח ונפש חפצה. להישמר עם ההורים הם סוגרים או פותחים לנו. חשוב להיות במערכת יחסים תקינה עם ההורים. לא להרים קול וגם להישמר אחרי שנפטרו. צריכים להזכיר את יום הפטירה ביום השנה. להגיד קדיש לעילוי הנשמה. הנשמה יורדת כדי לקבל עילוי. תלמיד חכם זה הכיבוד בכי גדול להורה. יש חוט של אור בינם אלינו. כמו חבל הטבור. אך צריך למצוא מערכת של כבוד . הסגולה ידועה לתיקון היא ללכת לקבר של הרב יהודה טרפון ליד צפת ולקבל את התיקון הגמור.

 

4- שמור את יום השבת –

כי זו התזכורת לעולם הבא.ושנרגיש את העולם הבא.

 

3- לא תעשה כל פסל וכל תמונה

צריך רק להבין את המשמעויות של הלב. אין הוכחות לקיומו של האל. לא תעשה השתמשות בשכל בלבד. אלא המשמעות היא של הלב.

 

2- לא יהיה לך אלוהים אחרים על פני-

ביטוי של כוח. לאף אחד אין את הכוח פרט לה' לא לפחד משום כוח אחר.- אף אחד לא ינהל לך את החיים, כולנו שליחים והוא האחד שמזיז הכל.

 

1-אנוכי השם אלוהיך אשר הוצאתי אותך מארץ מצרים-

לא פוגעים האף אחד. אסור אפילו להתייחד עם האישה ולחשוב על אישה אחרת. צריך להזדכך ולכוון את החשיבה אליו ולהיות איתו. ולהבין שהאל קיים כאן ובכל מקום. ואנו תמיד בנוכחותו. שלא תישא שם ה' לשוא. אנחנו – האל אנחנו נשאים של ה' אז לא לשוא.


תגובות למאמר

הוסף תגובה

שם:
אימייל:
נושא התגובה:
תגובה:

תגובות למאמר