ENGLISH

על החלומות, מהו החלום?האם הוא מציאות?

תכונות האופי לפי השם   מהו יעודך?   תחזית שנה אישית   תחזית חודש אישי   תחזית יום אישי   משמעות יום הלידה   מה היית בגלגול הקודם   מי אתה באהבה ?   האות ראשונה בשמך ומשמעותה   התאמה זוגית

חלום שחולמים מראה על המראה של תת ההכרה. למעשה הכי טוב לא לחלום. זה יעיד על שקט נפשי ושהאדם חי בהווה ומחובר לעצמו. מה קורה בלילה? הירח שולט. והירח הוא כוכב שמחזיר את קרני

 על החלומות

התחלתי את דרכי בגיל 16 עם ספר אסטרולוגיה ומאז לא הפסקתי לחקור ללמוד, ללמד ולייעץ בתחומי המיסטיקה השונים. עברתי קורס חלומות בשיטת קארל יונג ועדין חוקרת את המושגים השונים בחלומות. הניסיון הוא של מעל 33 שנה.

 

חלום שחולמים מראה על המראה של תת ההכרה. למעשה הכי טוב לא לחלום. זה יעיד על שקט נפשי ושהאדם חי בהווה ומחובר לעצמו. מה קורה בלילה? הירח שולט. והירח הוא כוכב שמחזיר את קרני השמש. המראה. כלומר השמש באסטרולוגיה מייצגת את האישיות הגדילה העבודה והצמיחה. והירח את ההשתקפות של השמש. אז בלילה ישנה מעין מראה שמחזירה לנו דברים שעשינו ואולי שם שנעשה.

בנוסף בשינה יש חלק בנו שמשתחרר ובעזרת המודעות או הרצון יכול להגיע למקומות .

החלום מופיע בסמלים. יש סמלים אוניברסאליים שמתאימים לכולם. ויש סמלים אישיים על פי הרקע של האדם החולם. למשל איש דתי יהיו לו סמלים בחלום שלא יהיו לאיש חילוני. אדם מאפריקה שגדל בג'ונגל לא יחלום את אותם הדברים שאני חולמים.

אתייחס לסמלים ספציפיים בהמשך.

הסמלים ידברו את החולם לפי אסוציאציות. את משחק האסוציאציות אתם מכירים? כך אני משחקים כשנתעורר אחרי חלום. ונבין את המשמעות.

יש להבדיל בין חלום שנחלם לפנות בוקר עם היקיצה. וחלום שנחלם המהלך הלילה. חלום של בוקר הרבה לרוב מעיד על דברים שקורים או יקרו לאדם. וחלום מאמצע הלילה יהיה לרוב חלום של שחרור פחדים וחרדות מתת ההכרה.

יש עוד אלמנט שצריך לקחת בחשבון וזה אלמנט של אנשים שאנו הכרנו שלא בחיים כמו אבא או אמא או רב מסוים שיכולים להיפגש איתנו ממש בחלום. וזה חלום אמיתי לחלוטין.

לדוגמא: ידיד שלי חלם חלום שאמא שלו המנוחה הגיעה אליו בחלום עם קופסא ביד. ובקשה ממנו שלא יעזוב את הבית.

יש לציין שהאדם, נקרא לו לצורך העניין יוחנן, שני הוריו כבר לא בחיים והוא קנה עבורם דירה כשהיה בחיים והדירה חזרה אליו עם מותם.

לא עבר שבוע וגיסו נפטר. הקופסא שאמו נתנה לו כמו באה לסמל את ארון הקבורה. ומצד שני מצבו של החולם ,יוחנן, היה פרוד וחי מחוץ לביתו. ואשתו עיקלה את כל הרכוש והוא נשאר ללא קורת גג. אימו בחלום אכן הגיעה ואמרה לו לא לעזוב את הבית שמה תמצא את מותך כך ללא בית.

 

מוות הוא מופיע לכל אחד בסמל אחר. עוד דוגמא: חלמתי שנחש מכיש את בני ואני לוקחת אותו במהירות לבית החולים.

למחרת אח של שותף לדירה שלי נהרג בלבנון.

נחש המכיש הוא סמל למוות לפי האסוציאציה שלי. כי אני פוחדת מנחשים.

מסקנה:

כדי לדעת פירוש של חלום מאד חשוב להבין את הרקע של החום. ומצבו האישי.

עוד סמלים חשובים בחלום.

כל החלומות על ים , מים, גלים, חוף , נחל, שחיה וכל הקשור למים אכן מסמל את נושא הרגש שלנו. אהבה, סערת רגשות שהיא כמו סערה בים.

החלומות על חיות: אריות,  נמרים,  חיות ציד יכולים להראות על הכעסים המתפרצים שלנו.

כלבים על חברים טובים וחתולים על אויבים. או ידידים שלא בשליטתינו.

והסמלים לא נגמרים.

 קארל יונג טוען שדמויות בחלום הם הדמויות שלנו עצמינו בצורה מסוימת . אם חלמנו על השכנה אז היא בעצם אני כדי שאוכל לראות משהו על עצמי שהיא מרמזת.

לסיכום: בכתבה זו רק טעמנו מקצה המזלג על החלומות .

דבר אחד למדתי שתמיד נכון. אם אדם מתעורר בבוקר עם תחושה טובה מהחלום, ולא משנה מה היה החלום, זה יעיד על טוב ותקופה טובה. ואם האדם מתעורר בבהלה או חלם על פחדים ותחושות רעות. זה מסמן רע לתקופה של החלום.

עולם הסמלים הוא בלתי נגמר, כך שרצוי להבין את התחושה מעל הכל ושוב, הכל חולף, ומשתנה.

שיהיה לכם חלום נעים. לילה טוב.


תגובות למאמר

הוסף תגובה

שם:
אימייל:
נושא התגובה:
תגובה:

תגובות למאמר